תוספי תזונה לסוכרתיים

תוספי תזונה לסוכרתיים

בעשורים האחרונים הפכה מחלת הסוכרת לשכיחה ביותר, למרות הקשיים והמורכבות שנובעים מהמחלה ניתן לנהל שגרת החיים תוך כדי שמירה על תזונה נכונה צריכה של תוספי תזונה המתאימים לסוכרתיים ופעילות גופנית, ניתן להפחית את הסיבוכים והסיכונים הרבים הנובעים ממחלת הסוכרת.

מחלת הסוכרת

סוכרת הינה מחלה מטבולית המאפיינת בריכוז גבוה של סוכר בדם הנובע מחוסר יחסי או מוחלט של ההורמון אינסולין המיוצר בבלוטת הלבלב ומופרש ממנה לדם, האינסולין מאפשר חדירה של הסוכר מהדם אל תאי הגוף השונים כדי להפיק אנרגיה הדרושה לתפקוד תקין, הסוכרת הינה אחת המחלות הקטלניות הפוגעת במערכות החיוניות של הגוף כמו עיניים כליות לב כלי דם, רבים אינם מודעים כלל שהם נמצאים במצב טרום סוכרת או לא מאובחנים ולכן כלל לא מודעים לסכנות המחלה, שימוש בתוסף תזונה לסוכרתיים על מנת לשמור על רמת סוכר מאוזנת בדם ופעילות גופנית.

איך מונעים את התפתחות הסוכרת?

ניתן למנוע או לדחות את התפתחות הסוכרת באמצעות הורדת רמת האינסולין

לצורך כך יש לשנות את הרגלי האכילה, להשתמש לעיתים קרובות בתוסף מזון לסוכרתיים התנזרות מעישון, עיסוק קבוע בפעילות גופנית כדי לשמור על משקל גוף תקין.

לדוגמה: חולי סוכרת צריכים לאכול פחמימות מורכבות בעלות מדד גליקמי נמוך כגון: לחם מחיטה מלאה, גריסים, קטניות ,קמח מלא, שיבולת שועל, אורז בסמטי, בטטה.

יש לאכול ארוחות קטנות במרווחים של 3-4 שעות, חשוב לאכול הרבה ירקות אך להגביל את הפירות לאחד שניים ביום.

המזונות המזיקים לחולי הסוכרת הם סוכר מכל סוג שהוא משקעות המכילים סוכר, אלכוהול, מזנות עשירים בשומנים, קמח לבן, תפוח אדמה אורז לבן.

פעילות גופנית מאוד חשובה היא תורמת לחיזוק השרירים משפרת את פעילות הלב וכלי הדם, מורידה לחץ דם, מפחיתה מצבי מתח ומפחיתה את הסיכון לטרשת עורקים. היכנסו וראו עוד על תרגילי כושר שמסייעים לסוכרתיים.

מהו תוסף תזונה לסוכרתיים?

בנוסף לתזונה נכונה ישנם תוספי תזונה העוזרים לחולי הסוכרת לאזן את רמת הסוכר בדם לדוגמה: כרום מגנזיום, נוגדי חמצון כגון ויטמינים C, B, E, ביופלבנואידים, קוורציטין, סלניום, קו אנזים קיו 10, אומגה 3.

אחד מתוספי המזון שהוכחו מחקרית הינו תוסף תזונה לסוכרתיים המופק משורש הליקוריץ המכיל נוגדי חמצון רבים הוא ליקוריץ פלוס המקורי, הינו תוסף תזונה לסוכרתיים המנקה את העורקים, מונע התחמצנות של הדם ומגן על האיבריים הפנימיים מסיבוכי מחלת הסוכרת, ליקוריץ+ הינו פטנט רשום הוא מיוצר באמצעות מיצוי באלכוהול על מנת למצות את החומר הפעיל.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן