פציעות בחדר כושר

פציעות בחדר כושר

כאשר מחליטים ללכת להתאמן בחדר כושר חייבים להתייחס לא רק לצורת התרגילים אותם אתם הולכים לבצע, חייבים להתייחס גם לאופן הביצוע של תרגילים ולא רק בתרגילים ריצפתים אלא גם כאלה הקשורים במכשירי כושר.

על פניו נראה שחדר כושר זהו מקום בטוח עבור מתאמנים, אך אפילו בחדר כושר ניתן לראות פציעות שונות ובדרגות קושי שונות, המתחילות בפציעות של מתיחת שריר עד לשבירה של עצם. נכון הפציעות אינן קורות באופן סדיר ולא על בסיס יומי, יחד עם זאת חשוב להיות קשור להוראות המאמן ולהוראות הביטוח כאשר הנכם משתמשים במכשירי כושר ובאביזרים נלווים בעלי משקל.

סוגי פציעות בחדר כושר

כל חדר כושר הוא שונה מחדר כושר אחר יחד עם זאת ניתן לראות הרבה במשותף כמו מכשירי כושר השונים והמון ציוד נלווה בהתאם לאופי של חדר קושר והמטרה. ישנם חדרי כושר אשר תמצאו בו רק מכשירים קלים כמו ציוד לשיעורי ריתמיקה, זומבה ועוד וישנם חדרי כושר עם מכשירים גדולים ומוצרי כבדים בגדלים שונים. לפי כך ניתן לראות פציעות שונות אצל המתאמים כמו למשל:

  • מתיחות שרירים בחלקי גוף שונים כמו כתפיים, ירכיים, המפשעה.
  • מתיחה של שריר הירך האחורי.
  • נקע בקרסול הנגרמים עקב סיבובים חדים ולא נכונים.
  • שברי מאמץ/ כאבים בקדמת השוק (shin splints).
  • קרע ברצועה הצולבת הקדמית של הברך.
  • כאב בקדמת הברך (פטלופמורלי).
  • מרפק טניס.
  • קרע בגיד אכילס.
  • דלקת או קרע בגידי השרוול המסובב בכתף ועוד.

טיפול ראשוני לפציעות בחדר כושר

תיקחו בחשבון שאל תנסו להתאמן או לבצע תרגילי כושר הנמצאים מעבר ליכולת שלכם, כי זו אחת הסיבות העיקריות לפציעות שונות בחדר כושר, ואם כבר נפצעתם במהלך האימון, חשוב לקבל טיפול ראשוני מקצועי על ידי מישהו אשר מתמחה בתחום עזרה ראשונה. במקרים של פציעות חמורות יותר, כמו קרע בשריר או ברצועה, יש לפנות לחדר מיון לקבלת טיפול רפואי מידי.

מי חייב לדעת לתת עזרה ראשונה בעת פציעה בחדר כושר?

כל בעל של מכון כושר או מאמן אישי או קבוצתי אשר עוסקים באימון של מתאמנים אצלם בסטודיו או נמצאים איתם בשטחים ציבוריים, חייבים לדעת להעניק טיפול ראשוני באופן מקצועי עד להגעתם של אנשי מקצוע מוסמכים.
על מנת למנוע מעצמכם רגעים מותחים של פציעה של מתאמן או מתאמנת, מומלץ אפילו לגשת ולרכוש ידע נוסף ורחב יותר על ידי קורס עזרה ראשונה 22 שעות אשר ניתן לעבור אותו בנקודות רבות ברחבי הארץ.
קורס עזרה ראשונה יעניק לכם ביטחון לא רק בסטודיו שלכם, אלא גם מחוצה לו במהלך חייכם.

החשיבות הרבה בלהגיש עזרה ראשונה בזמן למישה נפצע בחדר כושר

מאוד חשוב לטפל בפציעות השונות ורצוי באופן מידי במידה ומדובר בפציעה קשה ומורכבת יותר, לא פחות חשוב, זה למנוע את הפציעות על ידי שימוש נכון במכשירים, ביצוע נכון של תרגילים, חימום טוב של הגוף ושל השרירים לפני שמתחילים בכלל להתאמן, לשמור על תזונה מאוזנת ושינה טובה, ולא ליצור עומס של אימונים ולפרוס על פני כל השבוע.

דבר נוסף אשר יכול למנוע פציעות, הוא להתאים תכנית אופטימלית אישית לכל מתאמן על פי מצב הכושר הגופני שלו. התאמה של דרגת קושי והתקדמות מבוקרת עשויה להפחית את הסכנה לפציעות ספורט כגון שברי מאמץ ודלקות גיד למיניהן.

כאשר ונפצעתם פנו לאיש מקצוע מתאים וטפלו בבעיה שלכם באופן מבוקר ומקצועי ואל תתנו לפציעה לחלוף או להחמיר. קורסי עזרה ראשונה יכולים לסייע לכם בזיהוי פציעות והתאמה של טיפול ראשוני נכון בהתאם לפציעה ובכך להפחית את הסיכוי בהחמרה.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן