פעילות גופנית נגד חרדה

פעילות גופנית נגד חרדה

רבים מאיתנו חוו או עדיין חווים מצבים נפשיים שונים, אשר פוגעים בתפקוד היומי ומקשים על הפעילות השגרתית בין אם מדובר בפעילות ביתית עם המשפחה או בני הזוג, במקום העבודה ובחברה.

על כל אדם הלחצים הנפשיים ישפיעו באופן שונה, וכל אדם יתמודד איתם בצורה אחרת. לאדם אחד יהיה מאוד קשה כאשר לאדם אחר יהיה קל יותר או כלל לא יחוש הפרעה בזמן אמת עקב הדחקה למשל או בריחה מהמציאות בעזרת פעילויות שונות.

ניתן להפחית את מצבי החרדה ולטפל בהם בשיטות שונות ועל ידי אנשי מקצוע כמו מטפל רגשי או פסיכולוג, אבל מי שמעוניין לעשות זאת לגמרי בצורה טבעית ולגמרי בחינם, יכול לאמץ לעצמו פעילות גופנית נגד חרדה ומצבי לחץ השונים. ניתן למצוא לא מעט מחקרים המעידים על תוצאות מרשימות מאוד ואנשים הבריאו לגמרי ואפשר לומר שהם קיבלו את חייהם במתנה שוב.

איזו פעילות גופנית נגד חרדה מאוד אפקטיבית?

כמו שכבר ציינו, פעילות גופנית מפחיתה חרדות וסטרס, מסייעת בשחרור חומרים טבעיים העוזרים לשיפור במצבי הרוח, מעלים את המוטיבציה ומחזירים את החיוניות. פעילות גופנית אשר נעשית באופן סדיר עוזרת לשמור על אורח חיים בריא יותר וכמובן מסייעת בהורדת משקל עודף.

ניתן לבצע מגוון תרגילים של פעילות גופנית בהתאם למה אוהבים או סוג של פעילות אשר יותר מתאימה עבור כל אדם בנפרד. למשל לאו דווקא ריצה תתאים לכולם או בילו במכון כושר. כל אדם יבחר לעצמו את הפעילות המתאימה ביותר. ניתן למשל ללכת לשיעורי יוגה, זומבה, פילאטיס או הליכה על טיילת, ריקוד או רכיבה על סוסים. וככל שתתאימו לעצמכם את סוג הפעילות הגופנית האהובה עליכם ביותר, כך היא תהייה יותר אפקטיבית עבורכם.

יתרונות של פעילות גופנית למניעת חרדות וסטרס

לפעילות גופנית ישנם יתרונות רבים אשר מאוד מומלץ לאמץ, למשל:

  • שיפור הבריאות הפיזית והנפשית, כולל הפחתת הסיכון למחלות לב, סוכרת, סרטן, דיכאון ועוד.
  • שמירה על משקל גוף בריא.
  • שיפור מצב רוח וביטחון עצמי.
  • חיזוק המערכת החיסונית והגנה מפני זיהומים ועוד הרבה יתרונות נוספים.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן