מקורות מידע מהימנים לתזונה נכונה

Diet

עם המודעות ההולכת וגוברת לאורח חיים בריא, הנוסחה המשלבת בין ספורט לתזונה איננה מפתיעה איש. ברור לכול כיום, כי על מנת שנוכל למקסם את ההישגים הספורטיביים שלנו, המזון שאנו צורכים פשוט מוכרח להיות בראש מעייננו.

תזונה נכונה ומוקפדת, היא ה'דלק' המאפשר לנו להגיע לביצועים טובים יותר בחדר הכושר, בפארק האימונים או בעת הריצה. ותזונה נכונה המותאמת לנו, היא חלק אינטגרלי מן המאמצים הנדרשים מאתנו כדי להגיע למבנה הגוף אותו הצבנו לעצמנו כמטרה.

עוד כאשר שבים אחורה, ואף אל ימיה של הרפואה הסינית העתיקה, ההסתמכות על המזון הייתה שורשית ועמוקה. תזונה נכונה מומלצת על-ידי רופאים, דרך תזונאים ומטפלים ברפואה משלימה ועד למאמני כושר.

הרשת כמקור מידע

בימינו, חיפוש באינטרנט הוא פעולה אינסטינקטיבית הנתפסת על-ידינו כמעט כמובנית מאליה. כל מידע, כל שאלה וכל התלבטות המתעוררת בנו, כל אלו זוכים למענה מידי ברחבי הרשת.

עם זאת, חשוב שנדע להבדיל מה הם מקורות מידע מהימנים, וכן גם באתרים ברי-סמכא, לקחת את המידע באופן ביקורתי ומושכל.

בחיפושכם אחר טיפים ועצות תזונתיות, הקפידו להסתמך על אתרים רשמיים דוגמת קופות החולים. אתריהן של קופות החולים השונות, פועלים כדי להגביר את המודעות הציבורית לאורח חיים בריא, והמידע הנכתב מובא על-ידי אנשי מקצוע ומקורות מלומדים.

גם אתרים מקצועיים פרטיים עשויים בהחלט להוות מקור מידע איכותי, אולם מומלץ לבדוק היטב מיהו הארגון, בית העסק או האדם העומד מאחוריו, ומהי מידת היכרותו עם הנושא הרצוי.

ספרות מקצועית

בעוד שרשת האינטרנט עלולה להיות פרוצה באופן מסוים, ולהתאפיין בחוסר ביקורתיות באשר למידת דיוקו של המידע המוצג; הרי שהספרות המקצועית מביאה עמה 'תו תקן' המבטיח לנו את מהימנותה.

ניתן למצוא אתרים ובהם ספרי תזונה מקצועיים, חלקם ספרות מקצועית המיועדת לתזונאים, מאמני ספורט ומטפלים ברפואה משלימה, וחלקם מדריכים המיועדים לקהל הרחב. באתר אותו הדגמנו זה עתה, העונה לשם 'ידע ספרים', תוכלו למצוא מגוון רחב של ספרי תזונה במהדורות עדכניות. מרבית הספרות היא בשפה האנגלית, ומביאה עמה ידע רחב ועשיר.

ייעוץ עם בעל מקצוע

לצד היכולת שלנו לדלות מידע רב ומדויק באשר להיבטי תזונה, הרי שלעתים עולה הצורך להיוועץ עם איש מקצוע.

לכל אחד ואחת מאתנו נתונים פיזיים שונים, החל מחילוף חומרים ועד לקצב בנייתה של מסת השריר. משקל הגוף, שגרת חיינו היומיומי, מצבנו הבריאותי ועוד, לכל אלו השפעה ניכרת על בנייתו של התפריט התזונתי.

בפנייה לתזונאי מוסמך בעל רקע אקדמי, ניתן לתרגם את המידע הרב לתכנית פעולה. ישנם תזונאים המייעדים את שירותיהם עבור ספורטאים וחובבי ספורט, ישנם תזונאים אף שמתמחים בהיבטים פרטניים דוגמת אכילה רגשית.

תהא הסיבה אשר תהא לבואכם לבדוק ולשנות את תזונתכם, אנו מאחלים לכם בריאות, טעמים עשירים והגעה יעילה ונכונה אל המטרות והיעדים שהצבתם לעצמכם.

אולי תאהבו גם

פציעות בחדר כושר

פציעות בחדר כושר

כאשר מחליטים ללכת להתאמן בחדר כושר חייבים להתייחס לא רק לצורת התרגילים אותם אתם הולכים

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן