טיפים לשילוב אורח חיים בחיי היום יום

Fitness, health, training concept

המודעות לחשיבות השמירה על אורח חיים בריא הולכת וגוברת עם השנים, וכיום ישראלים רבים מקפידים על תזונה נכונה וטובה יותר בשילוב פעילות גופנית סדורה, בדרך כלל פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע. כדי לסגל אורח חיים נכון ובריא בחיי היום יום כדאי להיעזר באנשי המקצוע המנוסים כמו יועצי תזונה, דיאטניות, מאמני כושר גופני, רופאים ועוד. בכתבה זו נציג בפניכם טיפים מהמומחים לאורח חיים בריא, וכדאי לכם ליישם אותם בחיי היום יום כדי ליהנות מבריאות טובה, ממערכת חיסונית חזקה, מגוף חטוב, מכושר גופני מעולה וממצב רוח מרומם.

לשתות הרבה מים

אחד הטיפים החשובים ביותר של מומחי התזונה והכושר הגופני הוא לשתות רק מים, ולהימנע ממשקאות ממותקים. על פי המחקרים החדשים, כמות המים היומית המומלצת לגבר היא כ-12 כוסות ביום ולנשים כ-8 עד 10 כוסות מים ביום. אם מבצעים פעילות גופנית יש לשתות יותר מים.

מומלץ להפחית או להסיר לגמרי את המשקאות הממותקים מהתפריט, כולל מיצים, קולה, משקאות דיאט וכדומה. כדי להגביר את שתיית המים אפשר לקחת בקבוק מים בתיק וללגום ממנו בכל הזדמנות, לרכוש בר מים לבית ועוד.

קונים אוכל בצורה חכמה

שילוח אורח חיים בריא בחיי היום יום עשוי להיות משימה מאתגרת, לכן כדאי לבצע את השינוי באופן הדרגתי. מומלץ לרכוש מזונות טריים ובריאים יותר, לאכול בעיקר בבית, וחשוב להימנע מאוכל מעובד הרווי בשומן, סוכר ומלח. במהלך הקניות בסופר כדאי להביט ברשימת המרכיבים, להתייחס לסימני אזהרה כמו נתרן בכמות גבוהה, ויש לחפש תחליפים ראויים יותר.

בנוסף, יש להקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת המבוססת על ריבוי ירקות ופירות טריים, אם אפשר עדיף לרכוש ירקות ופירות אורגניים מאחר ואין בהם שאריות חומרי הדברה ורעלים שונים.

פעילות גופנית קבועה

לאנשים רבים קשה להקפיד על פעילות גופנית קבועה, לכן כדאי לדעת כי לא חייבים לרכוש מנוי לחדר כושר ואפשר לבצע אימונים לבד ובבית. עם זאת, כדי לשלב אורח חיים בריא בחיים יש לבצע לפחות שני אימונים בשבוע, את תוכנית האימונים כדאי לבנות בעזרת מאמן כושר מנוסה ובהתאמה למצב הבריאותי. כדי לשמור על בריאות הגוף כדאי להימנע מאימונים אינטנסיביים מידי העלולים לגרום לפציעות ספורט.

לאכול לאט

תזונה נכונה ומאוזנת היא המפתח לאורח חיים בריא, וכדאי לשנות את הרגלי האכילה וללעוס היטב ובאטיות את האוכל. כאשר אוכלים לאט הגוף מעכל טוב יותר את המזון ותחושת השובע המתחילה רק לאחר מספר דקות גורמת לאדם לאכול כמות קטנה יותר.

שינה טובה

שינה טובה נחוצה לגוף כדי להתאושש ולמלא מצברים, לכן חשוב להקפיד על לפחות 7 שעות שינה בלילה, ושיפור בשינה מסייע לכל אדם ליהנות מאורח חיים בריא יותר. כדאי לעמעם אורות בשעות הערב, להימנע מצפייה במסכים במיטה ומומלץ לא לצרוך אלכוהול לפני השינה.

אולי תאהבו גם

פציעות בחדר כושר

פציעות בחדר כושר

כאשר מחליטים ללכת להתאמן בחדר כושר חייבים להתייחס לא רק לצורת התרגילים אותם אתם הולכים

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן