טיפול בחרדה ובהפרעות חרדה באמצעות פעילות גופנית

טיפול בחרדה ובהפרעות חרדה באמצעות פעילות גופנית

מרבית מבני אדם חווים במהלך חייהם אירועים שונים מהרגע שהם יוצאים לאוויר ועד לרגעים האחרונים בחייו. חלקם גדול של בני אדם יחיו ויפתחו התנהגויות שונות בעקבות האירועים אותם חווה וסיטואציות. חלק מהאנשים יחיו לצד אותם אירועים ולא ייתנו לאירועים האלה לנהל אותם, וחלקם כלל לא יושפעו מהם וחיו חיים מלאים ותקינים לחלוטין.

אותם האנשים אשר חוו אירועים טראומטיים לתפיסתם ואירועים המלווים בפגיעות שונות, ברוב המקרים יחוו לפחות פעם אחת מצב של חרדה בדרגה שונה, וחלקם יחוו את אירועי החרדה באופן קבוע.

בעזרת איזה טיפול ניתן לטפל בהפרעות חרדה?

למרבה המזל ובזכות מחקרים רבים ופיתוח שיטות מיוחדות, ישנם כיום מגוון טיפולים מאוד יעילים במצבי חרדה ובהפרעות חרדה. אחד מהטיפולים היעילים ביותר, הוא טיפול בחרדה ובהפרעות חרדה באמצעות פעילות גופנית קבועה אשר תורמת באופן משמעותי להחלמה ושיפור משמעותי בחיי היום יום.

טיפול בחרדה ובהפרעות חרדה באמצעות פעילות גופנית לא רק פותרת בעיות של חרדה, אלא היא תורמת לבריאות של מערכות השונות בגוף האדם מעבר לכך שפעילות גופנית מחזקת את הגוף ומשפרת את הביצועים שלו היא מחזקת את הנפש כולה.

כידוע שפעילות ספורטיבית גורמת למוח האדם לשחרר חומרים אשר משפיעים על חלקים אחרים במוח, מה שגורם לאדם להיות יותר מאושר, חופשי ממחשבות טורדניות, פחדים נעלמים ומצטמצמים באופן משמעותי, והמורל עולה וחשקים בריאים חוזרים למסלולם הטבעי. פעילות גופנית משחררת הורמונים המעניקים תחושת שלווה ומאזנת את המערכת העצבית.

יתרונות בטיפול בחרדה באמצעות פעילות גופנית

ישנם יתרונות רבים בטיפול בעזרת פעילות גופנית, כמו:

  • שיפור בבריאות הגוף והנפש.
  • פעילות גופנית מאפשרת להסחת הדעת מהמחשבות טורדניות.
  • גורמת להעלאת ביטחון העצמי.
  • פעילות גופנית מייצרת אנדורפינים אשר הפועלים כמשככי כאבים טבעי.
  • שיפור ביכולת הירדמות טבעית ושינה איכותית.
  • פעילות גופנית יכולה להיות אמצעי נהדר לתקשורת חדשה בין אנשים אחרים, להרחבת מעגל חברתי, ואפשרות בהשתתפות באירועי קהילה השונים.

אם גם אתם מרגישים שמשהו לא פועל אצלכם כמו שהייתם רוצים, אל תהססו לפנות לאנשי מקצוע מנוסים בתחום.

אולי תאהבו גם

תזונה ובריאות השן

תזונה ובריאות השן

שמירה על בריאות השיניים היא לא רק צחצוח והגעה לביקורים קבועים אצל רופא השיניים. למעשה,

חיטוב לקיץ

איך להגיע מחוטב לקיץ?

הקיץ מגיע ואיתו הרצון להראות יפה ובריא במיטבנו. תקופת הקיץ מזמינה אותנו ללבוש בגדים קצרים

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן