אימוני כוח

אימוני כוח

תחום הכושר גופני ובניית מסת שריר כולל בתוכו את נושא אימוני כוח וזאת כדי להוסיף מסת שריר להגדלתו, כדי שניתן לבצע אימוני כוח אם זה בחלוקה לשרירים מסוימים כמו אזור הידיים, הרגליים, הכתפיים, אזורי בית החזה ובכל חלק שריר שנרצה לפתח אנחנו נצטרך לאמץ אותו בהתאם כמה שיותר לאורך זמן, במקביל לכך תזונת החלבונים לאחר אימון שכזה וצריכת הפחמימות המלאות שלפני האימון צריכות לתת את האפקטיביות בכל סוג אימוני כוח בחלוקה לאזורים שונים בגוף.

סוגי אימוני כוח

כשבאים לפרט את עניין אימוני כוח ישנה חלוקה לסוגי אימוני כוח כשחלקם נעשים בצורה של כוח מתפרץ כלומר חזרות קצרות עם שיא התנגדות בצורת פירמידה הפוכה וניסיון ללא הפסקות מנוחה בן סט לסט, ישנו גם סוג נוסף של אימוני כוח הנעשה בצורה רציפה עם טיפול נקודתי בסוג אחד של שריר אינדיבידואלי, כחלק מסוגי אימוני כוח אלה יש לשלב בעזרה ממשתתף צמוד שיעזור בשלבים הסופיים של התרגיל לתת פוש נוסף של מנטליות להרמת המשקולת מצד המתאמן. יש גם את האימונים הנקראים אימוני כוח עם המשכיות של אימונים מחזוריים לחיזוק סיבולת הלב ריאה.

אימון כוח לידיים לדוגמא

בבואנו להסביר את השאלה מה זה אימון כוח לידיים? אנו מבטאים בכך את חלוקת האימון לאזור הידיים בכלליות ואומר היד הקדמית והיד האחורית והחלק התחתון של היד שנקרא אזור האמות, אנשים לרוב שהם ללא ידע כמובן בנושא אימוני כוח מתאמנים ומחזקים לרוב את היד הקדמית, מזניחים את היתר ואינם מבינים שהיד האחורית היא פי שתיים מגודלה של היד הקדמית ויש לעבוד גם באימוני כוח לכל יתר אזור היד, כדי לדעת מה זה אימון כוח לידיים ניתן להיעזר במדריך בחדר הכושר או להתייעץ עם אדם מקצועי איך לבנות אימון כוח לידיים וכמובן ליתר חלקי הגוף.

היכן ניתן לבצע אימוני כוח?

כעיקרון אפשרי לבצע אימוני כוח כמעט בכל מקום, פשוט יותר נוח בחדר הכושר מהסיבה שיש מכשירים שמותאמים לכך או שיש הרבה סוגים של משקולות שנותנות את מירב הפתרונות של סוגי אימוני כוח לכל הגוף, ניתן גם באימונים אישים בבית לבצע אימוני כוח כאלה ואחרים והרבה תלוי ברצון של המתאמן לאלתר מוצרים הקיימים סביבו לשם יצירת משקולות שיהיו לו לעזר.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן