איך לשפר סיבולת לב ריאה?

הליכון כושר

שינוי באורח החיים, פעילות גופנית וכמובן תפריט תזונתי מתאים – אלו הן רק חלק מהפעולות שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לבצע על מנת לשפר סיבולת לב ריאה. אז למה המאמץ משתלם ומאיפה מתחילים? קבלו את כל הטיפים החשובים

החשיבות של שיפור סיבולת לב ריאה

שיפור סיבולת לב ריאה צריך להיות אינטרס של גברים ונשים בטווח רחב מאוד של גילאים. אם ללב ולריאות שלנו יש סיבולת גבוהה, זה אומר שאנחנו לא חווים קושי בנשימה ושאין גם כאבים כאלה בגילאים מאוחרים יותר. יתרה על כך, שיפור בסיבולת לב ריאה בדרך כלל מגיע יחד עם שיפור בתפקוד: החל מאיכות השינה בלילה ועד הביצועים בלימודים או בעבודה.

עם זאת, צריך לזכור ששיפור בסיבולת לב ריאה מחייב פעולה אקטיבית. לא ניתן לשפר סיבולת לב ריאה באופן פאסיבי וצריך גם להתחיל לעשות את זה מוקדם, להתמיד ולעקוב אחר השינוי. כמו כן, אין בעיה לנסות לשפר סיבולת לב ריאה בליווי בעלי מקצוע – כמו למשל מדריך כושר.

שינוי באורח החיים והקשר לסיבולת לב ריאה

הדרך הכי נכונה לשפר סיבולת לב ריאה לטווח ארוך היא לבצע שינוי באורח החיים. עכשיו זה בדיוק הזמן להיגמל מעישון, לישון טוב יותר בלילה, לצמצם צריכת אלכוהול, לשתות יותר מים ועוד. אמנם לא לכל פעולה כזו יש השפעה ישירה על סיבולת לב ריאה ספציפית, אבל המטרה היא להשתמש בשינוי הכללי כדי להרגיש טוב יותר.

עם הזמן, התחושה הטובה תעודד אותנו להמשיך. בשביל לשפר סיבולת לב ריאה מאוד חשוב כאמור להתמיד, לכן עדיף להתחיל עם שינוי כללי באורח החיים ואז לעבור להמלצות קונקרטיות יותר לגבי התזונה והפעילות הגופנית.

מה הקשר בין תרגילי כושר לבין שיפור בסיבולת לב ריאה?

אי אפשר לדבר על דרכים לשפר סיבולת לב ריאה בלי להזכיר תרגילי כושר מצד אחד וכמובן תפריט תזונה תומך מצד שני. לא תמיד גמילה מעישון מספיקה, כי הגוף צריך להתחזק. בשביל לחזק את הגוף, עלינו לבצע תרגילי כושר בדגש על אימון אירובי: ריצה, הליכה, משחקי כדור עם חברים, רכיבה על אופניים, שחייה וכן הלאה. ככל שנשלב יותר אימונים אירוביים בשגרת הפעילות הגופנית, כך התפקוד של הלב והריאות ישתפר.

כאן המקום להסביר על תפריט תזונה וחשיבותו עבור שיפור סיבולת לב ריאה בצורה עקיפה. על פניו אין למשל קשר בין גמילה מסוכר לבין תרגילי כושר, אבל כן צריך לזכור את האופן שבו בנוי גוף האדם. בשביל שלגוף יהיה מספיק אנרגיה ועל מנת שנוכל להשלים את התרגילים בלי להיפצע, אנחנו חייבים לדאוג לתזונה נכונה.

מתי אפשר להתחיל?

תמיד ניתן לבצע את השינוי באורח החיים ולהתחיל לשפר סיבולת לב ריאה. אחרי שמתרגלים לאימונים גופניים ולתזונה נכונה כבר קשה להיגמל מזה, והאמת שגם אין סיבה.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן