איזו תזונה כדאי לאמץ לאחר ניתוח החלפה של ברך?

Knee treatment

אם עברתם ניתוח לאחרונה ואתם מחפשים מידע על סוגים של דיאטה, כדאי לעקוב אחרי הוראות המנתח שלכם. במילים אחרות, קודם כל, חשוב לציין שאין שום תחליף לייעוץ רפואי. ולאחר שהסרנו זאת מהדרך, הנה כמה טיפים לתזונה בריאה לאחר ניתוחים שונים, כולל החלפת ברך.

ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על התזונה שלאחר הניתוח. סוג הניתוח, הגיל, המשקל, הרגלי החיים ומצבים בריאותיים אחרים יכולים להשפיע על סוג המזון שצריך לאכול אחרי ניתוחים, כאשר ניתוח החלפה של ברך אינו שונה במובן הזה. בעוד כי ספורטאי צעיר שעבר את ההליך יצטרך לאמץ תזונה מסוג X, אדם קשיש יצטרך תזונה (ותוספי תזונה כנראה) מסוג Y.

מה כדאי לאכול לאחר הניתוח?

לאחר ניתוח החלפה של ברך, חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת הכוללת חלבונים, פירות, ירקות ומוצרי חלב. כדאי גם להימנע ממזונות עתירי קלוריות ומשקאות ממותקים, כמו גם להימנע מעישון ושתיית אלכוהול או צריכת חומרים שונים כמו סמים קלים.

בכל הנוגע לתזונה מומלצת לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך, התזונה במקרים רבים תהיה זהה לזו המומלצת לכל סוג אחר של ניתוח. כמו כן, תמיד חשוב להקפיד לשתות הרבה נוזלים ולהימנע ממזונות עשירים במלח וסוכר. שתיית מים מאפשרת זירוז של חילוף החומרים והזרמת הדם בגוף, מה שבתורו מזרז החלמה ממצבים שונים והתאוששות. בתוך כך, מנתח ימליץ בדרך כלל על דיאטה דלת השפעות שונות לאחר הניתוח. זאת, מכיוון שהמטרה היא לשמור על המשקל ולהקל על הגוף להחלים.

דוגמאות לארוחת בוקר, צוהריים וערב אחרי החלפת ברך

חלק מהדוגמאות של תזונה מאוזנת אשר עשויה להיות מומלצת הן: ארוחת בוקר הכוללת ביצים מקושקשות עם טוסט דגנים מלאים. כמו כן, רופאים עשויים להמליץ על שיבולת שועל עם פירות יער שונים, כמו גם חביתה חלבון ביצה עם תרד ומקורות חלבון נוספים. כאשר מגיעה שעת הצוהריים, התזונה המומלצת עשויה לכלול סלט עם חזה עוף, אבוקדו, זיתים, מלפפון, עגבניות וכמות קטנה של גבינה (דלת שומן).

בשעות הערב התזונה עדיין צריכה להיות קלילה אך מזינה. היא עשויה לכלול חזה עוף מוקפץ (ללא רוטב סויה או ממתיקים מלאכותיים) עם אורז חום או קינואה, בורגול ועוד קטניות מסוגים שונים שנחשבים יחסית דלים בשומן.

החשיבות שבפעילות גופנית אחרי ניתוח החלפת ברך

אין ספק בכלל, פעילות גופנית חשובה מאוד בכל הנוגע לתהליך ההחלמה לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך. עם זאת, מדובר בעניין מותנה, ממותן ותלוי בהנחיות הרופאים המנתחים. כלל האצבע הוא, שאסור לזרז את ההחלמה מהניתוח שלכם.

גם אם אתם רגילים להתעמל באופן יום יומי ומחשיבים את עצמכם אפילו ספורטאים, הקשיבו לרופאים שלכם. הם ייתנו עצות כיצד לעשות לחזור לשגרה, ואיזה סוג פעילות גופנית היא הטובה ביותר עבורכם בכל שלב של ההחלמה. בסופו של דבר, פעילות גופנית היא לא תחליף לטיפולים אחרים, אלא טיפול נוסף למניעת סיבוכים וקידום הריפוי.

אולי תאהבו גם

מחשבון BMI

מחשבון BMI

להירשם למכון כושר ולהגיע לסדרה של אימונים אינה מספיקה על מנת להגיע לתוצאות רצויות. בכדי

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן